انجمن ملی طیور ایران


مدیرکل انجمن ملی طیور استان به همراه معاون توسعه مدیریت و منابع، رئیس اداره برنامه بودجه ، مسئول روابط عمومی و رئیس شبکه انجمن ملی طیور شهرستان بن با فرماندار و رئیس دادگستری شهرستان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انجمن ملی طیور استان چهارمحال و بختیاری، مدیرکل انجمن ملی طیور استان ضمن دیدار با فرماندار شهرستان بن اظهار داشت: در شهرستان بن تعداد کم نیروی انسانی شاغل در انجمن ملی طیور با تنوع و حجم کاری تناسب ندارد و فشارکاری زیادی را تحمل می کند.

دکتر حسینعلی سلطانی در ادامه بیان داشت : شهرستان بن تعداد  ۷۰ هزار رأس دام سبک و ۲ هزار دام سنگین دارد که خطر بروز بیماری های مشترک بین انسان و حیوان کارکنان انجمن ملی طیور را تهدید می کند.

دکتر سلطانی افزود : متأسفانه در چند سال اخیر اعتباراتی اضافه نشد و حجم کاری بیشتری بر دوش کارکنان انجمن ملی طیور می باشد و باید شبانه روزی فعالیت نمایند.

وی گفت : اگر توان و فعالیت انجمن ملی طیور کاهش یابد خطر آن متوجه سلامت مردم می باشد پس باید اعتبارات انجمن ملی طیور خاص دیده شوند

سپس فرماندار شهرستان بن گفت  : با توجه به اینکه کار مردم شهرستان  بیشتر کشاورزی و دامپروری است کار انجمن ملی طیور مهم است و منفعت کمک کردن به انجمن ملی طیور به سلامت مردم بر می گردد.

مهندس نادری بیان داشت : اگر دامدار آموزش های لازم را ببیند می تواند به کمک انجمن ملی طیور بیاید و فعالیت انجمن ملی طیور به تبع کاهش پیدا می کند .

وی قول مساعد داد از نظر تخصیص اعتبار ات انجمن ملی طیور خاص دیده شود

همچنین مدیرکل انجمن ملی طیور استان از کشتارگاه شهرستان بازدید کرد و پیگیر احداث پیش سرد کشتارگاه شد .

در ادامه مدیرکل انجمن ملی طیور استان با رئیس دادگستری شهرستان دیدار داشت و گفت: اگر احکام بازدارنده و سخت گیرانه تر باشد می تواند درس عبرتی برای متخلفان باشد.

 دکتر سلطانی اضافه کرد : پرونده های انجمن ملی طیور بیشتر با سلامت مردم ارتباط دارد پس انتظار می رود احکام صادره سخت گیرانه تر باشد.

 رئیس دادگستری شهرستان گفت : در قوانین جدیدی مجازات های جایگزین حبس وجود دارد و بازدارندگی وجود ندارد پس با اطلاع رسانی می توان مردم را  از خطرات احتمالی آگاه کرد.

فتحی بیان داشت : با مستد ساری بهتر می توان با افراد متخلف برخورد کرد.

 در پایان با مدیرکل انجمن ملی طیور استان با کارکنان انجمن ملی طیور شهرستان دیدار داشت و مسائل و مشکلات آنها را جویا شد.درباره : طیور
آخرین مطالب ما
  • هشدار فرانسه و آلمان به ترامپ
  • محصورین را به جامعه برگردانیم/ وضعیت موجود را در شأن ایران نمی‌دانم/سطح نشاط اجتماعی به شدت سقوط کرده/با بحران‌های آبی و خاک و هوا مواجه هستیم/باید اعتراضات مردم شنیده شود
  • کشف ۱۳ کیلو گرم ماده مخدر پان در خودرو
  • حفظ نظام از نماز شب واجب‌تر است/مردم با نداشتن و فقر مشکلی ندارند!/چرا برخی مسئولان فقط دروغ می‌گویند؟/مشروعیت نظام و رئیس‌جمهور به ولی‌فقیه است/جوانان انقلابی برای انتخابات رئیس‌جمهوری و مجلس آماده شوند
  • فاز دوم افزایش قیمت آب معدنی کلید خورد
  • مصادیق اقدام تروریستی مشخص شد/شامل شعار “مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل” هم می‎شود؟
  • تمدید تغییر ساعت کار شعبه‌های بانک پاسارگاد
  • دکتر محمد رشتی باف روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برای پیشگیری از بیماری تب خونریزی دهنده کنگو و غیرفعال شدن ویروس آن می بایست لاشه دام به مدت ۲۴ ساعت در اتاق پیش سردکن و دمای بین یک تا چهار درجه سانتیگراد نگهداری شود.  وی تجهیز تمامی کشتارگاههای خراسان رضوی به پیش سردکن را از اقدامات سالهای اخیر سازمان انجمن ملی طیور عنوان کرد که با کمک استانداری، فرمانداریها و شهرداریهای محقق شد. معاون اداره کل انجمن ملی طیور خراسان رضوی ادامه داد: طی سالهای اخیر هر کدام از کشتارگاههای مستقر در شهرستانهای استان که قادر نبوده اند به پیش سرد کن تجهیز شوند تعطیل شده اند.  وی گفت: هم اینک ۳۶ کشتارگاه فعال دام در خراسان رضوی فعالیت دارند که از این تعداد دو کشتارگاه در مشهد و نیشابور صنعتی هستند و بقیه به صورت سنتی فعالیت می کنند. ظرف دو ماه آتی شهرستان تربت جام نیز مجهز به کشتارگاه صنعتی می شود. او افزود: روزانه پنج هزار راس گوسفند و ۳۰۰ راس گاو در کشتارگاههای خراسان رضوی ذبح می شوند.  معاون سلامت اداره کل انجمن ملی طیور خراسان رضوی گفت: قراردادن لاشه های دام پس از کشتار در اتاق پیش سردکن، پیشگیری از کشتار غیرمجاز در معابر و خیابانها و رعایت موازین حفاظتی از سوی دامداران و دامپزشکان در برخورد با حشره کنه به عنوان عامل بیماری از راههای مقابله با بیماری تب کریمه کنگو است. تب خونریزی ‌دهنده کریمه کنگو یک بیماری حاد تب‌ دار و خونریزی دهنده مشترک بین دام و انسان است که از طریق گزش کنه یا تماس با خون یا ترشحات یا لاشه دام و انسان آلوده منتقل می ‌شود. 
  • واکنش وزیر آموزش و پرورش به انتشار تصاویری بدون حجاب از شرکت‌کنندگان در المپیاد
  • صادرات نفت عربستان ۱۰۰ هزار بشکه در روز کاهش می‌یابد